صنعت، معدن و تجارت

مشتری مداری اصل اول موفقیت شرکت توسعه آهن فولاد گل گهر

مشتری مداری اصل اول موفقیت شرکت توسعه آهن فولاد گل گهر

به گزارش اقتصاد آنلاین، قاسم حاج ابراهیمی با بیان اینکه اعتقاد مدیران ارشد شرکت توسعه آهن و فولاد این است که سود در واقع جایزه تشویقی برای حمایت از مشتریان است گفت: مشتریان ما سازمان های تولید کننده اند، لذا مهمترین فاکتورهای موردنظر مشتری ما عوامل تأثیرگذار بر پایداری تولید، کیفیت و هزینه تمام شده محصول نهایی آن شرکت می باشد. لذا عواملی همچون تأمین پایدار، حداقل فاکتورهای شمیایی و فیزیکی آهن اسفنجی به عنوان ماده اولیه، قیمت و همچنین زمان تحویل آن، مهمترین شاخص هایی است که برای اغلب مشتریان ما و در نتیجه برای ما اهمیت دارند و نقاط تمرکز ما جهت بهبود می باشند.

او ادامه داد: شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر برای دستیابی به اهداف والای خود در کسب و کار، سعی نموده است که رضایت مشتریان را در بالاترین سطوح کسب نموده و برای رسیدن به چنین مقصودی، بهترین رویکرد آن است که فرهنگ مشتری مداری را اشاعه داده و بر اساس آن رفتار کنیم.

حاج ابراهیمی با تأکید به اینکه همکاران من در مدیریت بازاریابی و فروش به سخنان مشتریان خود گوش می دهند و در طول تعاملات معمول، بازخورد مشتریان را جویا می شوند، اذعان داشت: شرکت توسعه همواره وضعیت کسب و کار مشتریان خود را پایش نموده و نیاز آنان را بررسی میکند و همچنین جهت مدیریت بهینه رضایت مشتریان خود نسبت به رتبه بندی مشتریان بر اساس مدلRSVP نموده و بر این اساس ارزش پیشنهادی متناسب هر رده را به ایشان ارائه می دهد.

راه اندازی پورتال مشتریان و گسترش ارتباط با مشتریان از طریق سیستم مدیریت ارتباط با مشتریانCRM، نظرسنجی به صورت داینامیک و بر روی هر خرید مشتری، ایجاد بانک اطلاعاتی بازار، مشتریان و رقبا و قیمتهای جهانی، تدوین گزارش های تحلیل بازار، تهیه گزارش های هفتگی بررسی بازارهای جهانی، جمع آوری اطلاعات بازار به خصوص بازارهای جهانی برای کشف الگوهای رفتاری قیمت ها و ارتباط آنها با آهن اسفنجی از سایر اقدامات صورت پذیرفته و در حال انجام می باشد.

وی افزود: این شرکت نسبت به استقرار استانداردISO۱۰۰۰۴جهت سنجش رضایت مشتریان و همچنین استانداردISO۱۰۰۰۲جهت مدیریت شکایات اقدام نموده است و موفق به اخذ گواهینامه گردیده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا