صنعت، معدن و تجارت

تورم فصلی بخش معدن افزایش یافت و تورم نقطه ای کمتر شد / کاهش ۳.۷ واحد درصدی تورم نقطه‌ای بخش معدن در پاییز ۱۴۰۱

تورم فصلی بخش معدن افزایش یافت و تورم نقطه ای کمتر شد / کاهش ۳.۷ واحد درصدی تورم نقطه‌ای بخش معدن در پاییز ۱۴۰۱

به گزارش اقتصاد آنلاین، تورم فصلی بخش معدن در پاییز ١٤٠١، نسبت به فصل قبل ١ درصد می‌­باشد که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (٢- درصد)، ٣ واحد درصد افزایش داشته است. در این فصل بیش­ترین تورم فصلی با ٨.٦ درصد مربوط به گروه “سایر معادن” و کم­ترین تورم فصلی با ٣.٩ درصد، مربوط به گروه “زغال سنگ” می­‌باشد. در این فصل گروه  “کانه‌های فلزی” با تورم ٠.٢-درصدی مواجه بوده است.

تورم نقطه به نقطه بخش معدن در فصل پاییز ١٤٠١، نسبت به فصل مشابه سال قبل  ٩,٧ درصد می­‌باشد که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (١٣.٤ درصد)، ٣.٧ واحد درصد کاهش داشته است. در این فصل بیش­ترین تورم نقطه به نقطه با ٥٧.٩ درصد مربوط به گروه “سایر معادن” و کم­ترین تورم نقطه به نقطه با ٤.٦ درصد مربوط به گروه “کانه‌های فلزی” می­‌باشد.

در فصل پاییز ١٤٠١، درصد تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش معدن در چهار فصل منتهی به این فصل نسبت به دوره مشابه سال قبل ٢٥,١ درصد می‌­باشد که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (٤٠.٤ درصد)، ١٥.٣ واحد درصد، کاهش داشته است. در این فصل بیش­ترین تورم سالانه مربوط به گروه “سایر معادن” با ٥٦.٧ درصد و کم­ترین تورم سالانه مربوط به گروه “کانه‌های فلزی” با ٢١.٦ درصد می­‌باشد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا