صنعت، معدن و تجارت

رشد ۷/۷ درصدی تولید شرکت های صنعتی بورسی در دی ماه / صنعت خودروسازی و قطعات رکورد زد

رشد ۷/۷ درصدی تولید شرکت های صنعتی بورسی در دی ماه / صنعت خودروسازی و قطعات رکورد زد

به گزارش اقتصادآنلاین، امید قالیباف گفت رشد تولید ۷/۷ درصدی ۲۸۰ شرکت صنعتی در دیماه امسال وزارت صنعت،معدن و تجارت را به تحقق وعده رشد ۸ درصدی صنعت امیدوار کرد.

مشاور وزیر صمت افزود: گزارش شرکت های صنعتی بورسی از صورت های مالی این شرکت ها در کدال استخراج می شود و عملکرد نیمی از تولید صنعتی را به دقت اندازه گیری می کند و گزارش مرکز آمار ایران نیز روند رشد تولید بخش  صنعت را تایید می کند.

وی با اشاره به رشد تولید صنعت خودروسازی و قطعات در دیماه امسال نسبت به دیماه سال قبل به میزان ۲۸/۸ درصد گفت: رشد تولید خودرو در ۳ ماه گذشته در بین سایر بخش های اقتصادی رکورددار بوده است.

سخنگوی وزارت صمت به تغییرات ۲۵/۱ درصدی رشد صنایع غذایی در دیماه نسبت به ماه قبل اشاره کرد و گفت: هر چند در مجموع رشد تولید در صنایع غذایی منفی است اما در دیماه شاهد بهبود قابل توجه رشد در این حوزه هستیم.

قالیباف از رشد منسوجات به میزان ۱۸/۳ درصد و محصولات فلزی به میزان ۹/۸ درصد در دیماه امسال نسبت به سال قبل به عنوان رتبه های دوم و سوم بالاترین رشد پس از صنعت خودرو و قطعات خبر داد.

مشاور وزیر صمت رشد موجودی انبار صنایع بورسی را در دیماه (نسبت به دیماه سال قبل) ۴/۳ – درصد اعلام کرد که این شاخص برای خودروسازی و قطعات ۳۳/۹- درصد است.

وی در خصوص تورم تولید در فصل پاییز نیز گفت: بنابر گزارش مرکز آمار ایران شاخص تورم تولید در فصل پاییز ۴/۳ درصد بود که ۶/۶ درصد نسبت به فصل تابستان افزایش نشان می دهد.

همچنین متوسط تورم تولید سالانه نیز در پاییز به ۳۴/۴ درصد رسیده که نسبت به تورم مصرف کننده در دیماه که ۴۶/۳ درصد اعلام شد ۱۲ واحد درصد کمتر است.

سخنگوی وزارت صمت گفت: گزارش شرکت های صنعتی بورسی نشان می دهد رشد شرکت های کوچک در دیماه از رشد شرکت های بزرگ پیشی گرفته است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا