تولیدات، صادرات و واردات

گوشت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های منجمد در بسته‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های یک کیلویی وارد بازار می‌شود

وی ادامه داد: چند روزی می‌شود که با سازمان دامپزشکی و همکاری شرکت‌های بسته‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بندی در کنار عرضه گوشت منجمد معمولی، عرضه گوشت منجمد بسته‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بندی نیز صورت می‌گیرد.

مدیرکل بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی اضافه کرد: بسته‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های یک کیلویی گوشت منجمد با قیمت‌های پایین‌تر وارد بازار می‌شود.

همچنین محمدعلی اسفنانی، معاون پیشگیری سازمان تعزیرات حکومتی، امروز در قرارگاه ملی نظارت و بازرسی بر بازار ویژه ایام نوروز و ماه مبارک رمضان که به همت سازمان حمایت برگزار شد، گفت: سال‌هاست که در بحث تنظیم‌بازار درگیر کار هستیم و در حال‌حاضر نیز چندین قرارگاه زیرنظر سازمان‌ها و وزارتخانه‌‌‌‌‌‌‌های مختلف وجود دارد و نمی‌دانم این تعداد قرارگاه چه نتیجه‌‌‌‌‌‌‌ای در جامعه دارد، لذا اگر آسیب‌‌‌‌‌‌‌شناسی در این زمینه صورت بگیرد بهتر است تا اینکه قرارگاه سر قرارگاه ایجاد شود.

اسفنانی اظهار امیدواری کرد: ماحصل جلسه بهبود وضعیت موجود باشد، زیرا احساس می‌کنم این جلسه بیشتر شبیه به همایش است تا قرارگاه، زیرا قرارگاه باید مستقر باشد و در یک دوره زمانی محدود یا نامحدود برگزار و تصمیمات آن مرتب رصد شود.

نوشته های مشابه

وی با اشاره به لایحه تشکیل سازمان بازرگانی گفت: از لحاظ حقوقی در مورد تشکیل این سازمان بحث بسیاری وجود دارد، زیرا قرار است این سازمان جایگزین بخش بازرگانی وزارتخانه شود و بر اساس پیش‌‌‌‌‌‌‌نویس قرار است در صورت تشکیل، سازمان حمایت و بخشی از وزارت جهادکشاورزی بر اساس قانون انتزاع در این سازمان قرار گیرد، لذا وضعیت نگاه به بازار بسیار متفاوت خواهد شد و من نمی‌دانم که آینده آن چیست.

در ادامه این جلسه حسین فرهید‌زاده، رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان گفت: با توجه به مصادف‌شدن ایام نوروز و ماه مبارک رمضان، بحث ما هماهنگی ذیل کمیته ملی اقدام‌مشترک است تا فرآیند مشترکی را در حوزه نظارت پیش بگیریم.

وی گفت: در کمیته اقدام‌مشترک سازمان تعزیرات حکومتی، وزارت جهاد و بسیج اصناف و اتاق اصناف حضور دارند و ما به‌عنوان سازمان حمایت از اعضای فعال آن هستیم، لذا یک فضایی پیش‌رو داریم که اگر بخواهیم کاری در کشور برای مردم انجام شود، باید از تمام ظرفیت‌ها استفاده شود، از جمله اینکه سامانه شفافیت فروشگاهی ایجاد شود که بر اساس مصوبه مقررشده ۲۰۰‌هزار فروشگاه حتما به این طرح بپیوندند.

فرهید‌زاده اظهار کرد: حدود سه‌میلیون و ۸۰۰‌هزار واحد تولیدی، صنفی و شرکت پخش در کشور وجود دارد، لذا وقتی قرار باشد این‌ها را موردبررسی قرار دهیم، باید از تمام ظرفیت‌های کشور استفاده کنیم.

وی اظهار کرد: تعدد بازرسی‌‌‌‌‌‌‌ها باعث هدر رفتن انرژی و اختلال در بحث بازرسی می‌شود، بنابراین باید یک مشی واحد در این‌خصوص داشته باشیم، باید از یک روش مناسب استفاده کنیم تا از تمام ظرفیت‌ها بتوانیم به‌‌‌‌‌‌‌درستی استفاده کنیم.

فرهید‌زاده در ادامه اظهار کرد: ما اعتقادی به افزایش قرارگاه و افزایش بوروکراسی نداریم و دوستانی که به اینجا دعوت شده‌اند؛ در واقع به همایش دعوت شده‌اند و بنای امروز ما این است که مشکلات برای دو ماه نوروز و ماه رمضان مطرح شود و تمرکز ما نیز روی همین موضوع است.

قاسم نوده‌فراهانی نیز در ادامه این جلسه اظهار کرد: در دو ماه رمضان و نوروز باید همکاری بیشتری داشته باشیم، زیرا قیمت کالاها افزایش‌یافته و در کنار آن نیز برخی‌‌‌‌‌‌‌ها نیز اجحاف می‌کنند. رئیس اتاق اصناف ایران اظهار کرد: بازار را عرضه و تقاضا و سپس رقابت تنظیم می‌کند. بازرسی‌‌‌‌‌‌‌های متعدد شاکی هستند لذا تقاضا داریم که در این دو ماه از حضور بازرسان مشترک با حضور نماینده صنف استفاده شود.

وی گفت: آنچه در بازار مشهود است گرانی و گران‌‌‌‌‌‌‌فروشی است که البته گران‌‌‌‌‌‌‌فروشی مردم را اذیت می‌کند و توزیع نکردن بموقع کالا توسط کارخانه‌‌‌‌‌‌‌ها نیز موجب اذیت مردم شده‌است و الان کارخانه‌‌‌‌‌‌‌ها قطره‌‌‌‌‌‌‌چکانی کالا به بازار عرضه می‌کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا