صنعت، معدن و تجارت

باید کالاهایی تولید کنیم که کشورهای همسایه با کامیون دلار به سوی ایران بیایند

باید کالاهایی تولید کنیم که کشورهای همسایه با کامیون دلار به سوی ایران بیایند

به گزارش اقتصاد آنلاین، «سید صولت مرتضوی» در رویداد هم افزایش شستا و معاونت علنی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به ظرفیت های کشورمان در عرصه صنعت معدن و توریستی گفت: زمانی که در معاونت ریاست جمهوری بودم در سفر ریاست جمهوری از یکی معادن مس بازدید کردیم گزارش شد که ٢۵٠ تن مس تولید می کندکه با استفاده از ظرفیت دانش بنیانی همین اکتشافات به ١٢ میلیون دلار می رسد.

همچنین روح الله دهقانی فیروزآبادی» در این رویداد اظهار داشت: اقتصاد دانش بنیان وقتی شکل میگیرید که۲۰ مجموعه مانند شستا لوکوموتیو پیشران دانش بنیان شوند.وی افزود: با این سرمایه گذاری های خرد اقتصاد، دانش‌بنیان نمی شود، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی در ۲ حوزه عمیقا می تواند فعالیت کند که یکی افزایش بهره وری مجموعه ها برای ارتقای بهره وری، افزایش کیفیت و دیگری ایجاد بازار برای سایر شرکت های دانش بنیان است.

شستا سهم ٧٠ درصدی در تولید کشور دارد/ بر اقتصاد دانش بنیان تاکید ویژه داریم

«ابراهیم بازیان» در این رویداد با بیان اینکه امروز توجه به اقتصاد دانش بنیان رویکرد پدافند غیرعامل و نقش بازدارندگی اقتصادی دارد گفت: در این راستا مجموعه شرکت ها خود را در خط مقدم جهاد می دانند. یکی از آنها شرکت شستا است که با تمرکز در حوزه کسب و کارها در دو بخش عمده اقتصادی از جمله تولید و خدمات فعال است.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی افزود: این شرکت در بخش تولید بیش از ۸۰ درصد و در خدمات ٢٠ درصد فعالیت دارد، ١۵٣ شرکت فعال کنترلی و ۱۰۰ شرکت غیر مدیریتی در عرصه اقتصاد کشور با درآمد ۸٠ درصد ریالی و ٢٠ درصد ارزی، در ۱۱ درصد سهم بازار سرمایه حضور جدی دارد.

مرکز نوآوری رادیناس با هدف به کارگیری دانش و فناوری در حل چالش ها و مسائل شرکت های صنعتی و تولیدی و همچنین تامین مالی با استفاده از ابزارهای نوین برای طرح های دانش بنیان با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری و مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری شستا رونمایی شد.

همچنین در حاشیه این رویداد۹ تفاهمنامه همکاری بین شرکت های شستا و شرکت های دانش بنیان امضا و از ۹ محصول کاملا راهبردی شامل ۴ فرآورده دارویی و ۵ ماده موثره دارویی توسط هلدینگ دارویی شستا رونمایی شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا