صنعت، معدن و تجارت

قدردانی تولیدکنندگان منسوجات بی بافت از تلاش مسئولان وزارت صمت در توزیع عادلانه مواد اولیه

قدردانی تولیدکنندگان منسوجات بی بافت از تلاش مسئولان وزارت صمت در توزیع عادلانه مواد اولیه

به گزارش اقتصاد آنلاین؛ در بیانیه ۳۰ نفر از مالکان واحدهای تولیدی “اسپان باند” که عضو کارگروه منسوجات بی بافت هستند ، آمده است : از توجه آقای دکتر برادران معاون صنایع و آقای گرجی مدیرکل دفتر صنایع پوشاک و منسوجات وزارت صمت به صحبت ها و درد دل های صاحبان این صنعت و تلاش برای  توزیع عادلانه مواد اولیه (pp.۵۶۴.۵۶۵)  و جلوگیری از ادامه انحصار گرایی این مواد ، قدردانی می شود.

در این بیانیه تاکید شده است : متاسفانه در سالیان گذشته ، انحصار و توزیع ناعادلانه مواد اولیه پروپیلن موجب از بین رفتن فضای رقابت سالم  شده  و موجب تعطیلی بسیاری از واحدهای تولیدی اسپان باند در کشور گردید .

در بیانیه اعضای کارگروه منسوجات بی بافت اشاره شده است : خوشبختانه با کمک ، مدیریت و درایت دو مسوول متعهد آقای دکتر برادران و آقای گرجی ، توزیع این مواد به صورت عادلانه ، انجام و فعالیت مجدد و رونق تولید در واحد های تولیدی ، آغاز شده است . گفتنی است ، رانت و فرافکنی برخی از شرکت های خاص ، موجب  تعطیلی و رکود ٣٠ واحد تولیدی و بیکار شدن بیش از ٢ هزار کارگر شده بود .

منسوجات نبافته اسپان باند در صنعت نساجی کاربرد بسیار زیادی دارند و درتولید محصولات متنوعی از جمله لباس های مورد نیاز پزشکی  ، پوشک و نوار بهداشتی  ، کیسه جاروبرقی ، فیلتر هوا ، روکش کفش ، ابزارهای داخلی خودرو ، مصالح ساختمانی و لوازم آشپزخانه و خانه استفاده می شود.

در این نوع منسوجات ، هیچ مواد سمی وجود ندارد ، الیاف محکم به‌ هم ‌بافته می شوند و در برابر نفوذ ویروس ها ، باکتری ها ، آب و سایر مایعات ، شعله ، سایش ، پارگی و سوراخ شدن نیز مقاوم هستند و با محیط‌ زیست، سازگاری دارند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا