تولیدات، صادرات و واردات

باارزش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ترین کالاهای قاچاق در مرداد‌ماه

بر اساس آمار سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، بیشترین ارزش ریالی کالاهای قاچاق کشف‌شده در مرداد‌ماه به ترتیب فلزات معمولی، مبلمان و لوازم‌خانگی، ملزومات ورزشی، وسایل نقلیه و لوازم یدکی بوده است. در مرداد‌ماه ۵۵۴۵ مورد بازرسی برای مقابله با عرضه، نگهداری و فروش کالای قاچاق در سطح عرضه از سوی بازرسان ادارات کل صنعت، معدن و تجارت استان‌ها انجام‌شده است، در نتیجه این بازرسی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها در مدت زمان یادشده ۶۳۶پرونده به ارزش بیش از ۴۸‌میلیارد و ۳۰۰‌میلیون تومان تشکیل شده که پس از تحقیقات تکمیلی برای تعیین‌تکلیف در اختیار تعزیرات حکومتی استان‌ها قرار گرفته است. بر اساس این گزارش بیشترین ارزش ریالی کالاهای قاچاق کشف‌شده به ترتیب فلزات معمولی، مبلمان و لوازم‌خانگی، ملزومات ورزشی، وسایل نقلیه و لوازم یدکی بوده است.

اخیرا رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران (صمت) درباره طرح‌های مقابله با قاچاق در سطح عرضه گفته بود که در حال‌حاضر طرح‌های مقابله با قاچاق در حوزه قطعات یدکی، دخانیات و لوازم‌خانگی در حال اجراست. در این طرح بر جمع‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌آوری کالاهای تقلبی، به‌ویژه در حوزه لوازم یدکی و لوازم‌خانگی نیز تاکید شده است. بر ‌این اساس در حوزه‌های یادشده، کالاها حتما باید دارای شناسه و کد رهگیری باشند و در غیر این‌صورت به‌عنوان کالای قاچاق با آنها برخورد می‌شود.

مردم می‌توانند با مراجعه به ستاد خبری سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها و شهرستان‌های تابع، شکایت خود را تنظیم کنند یا از طریق تلفن(۱۲۴)، پورتال سازمان حمایت به‌نشانی الکترونیکی www. cppo. ir، سایت (ir. ۱۲۴) و اپلیکیشن «آپ» شکایت خود را مطرح کنند. طبق قانون نظام صنفی، گران‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌فروشی، کم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌فروشی، تقلب، احتکار، عرضه خارج از شبکه، عدم‌اجرای ضوابط قیمت‌گذاری و توزیع، فروش اجباری، ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌عدم‌درج قیمت و عدم‌صدور صورتحساب از جمله مهم‌ترین تخلفات صنفی است.

نوشته های مشابه

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا