تولیدات، صادرات و واردات

افزایش هزینه‌های تولید و توزیع سوخت یکی از دلایل اصلی افزایش تورم در آمریکا و رکورد زدن قیمت بنزین در این کشور اعلام شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، آسوشیتدپرس امروز شنبه گزارش داد: میانگین قیمت بنزین در آمریکا برای نخستین بار، به بیش از ۵ دلار در هر گالن رسید.

افزایش هزینه‌های تولید و توزیع سوخت یکی از دلایل اصلی افزایش تورم در آمریکا و رکورد زدن قیمت بنزین در این کشور اعلام شده است.

انجمن اتومبیل آمریکا نیز در این باره با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که میانگین قیمت بنزین بدون سرب در ۱۱ ژوئن (امروز شنبه) به ۵.۰۰۴ دلار در هر گالن رسید. این در حالی است که قیمت بنزین در ساعات اولیه امروز زیر ۵ دلار بود.

افزایش قیمت بنزین در روزهای اخیر برای دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا و دموکرات‌های کنگره دردسرساز شده است.

نوشته های مشابه

دولت آمریکا با وجود اینکه از اهرم‌های مختلف برای پایین آوردن قیمت بنزین استفاده کرده اما تاکنون در این زمینه موفق نبوده است. آزادسازی بی سابقه نفت از محل ذخایر استراتژیک این کشور، معافیت از قوانین تولید بنزین تابستانی و تکیه بر کشورهای عضو اوپک برای افزایش تولید از جمله راهکارهای دولت بایدن در این زمینه بوده است.

اما با این وجود افزایش تقاضا برای نفت، تحریم‌های نفتی روسیه و کاهش ظرفیت پالایشگاه‌ها از جمله دلایل اصلی افزایش قیمت بنزین در آمریکا بوده است.

به گزارش رویترز، با وجود افزایش قیمت بنزین، سفرهای جاده‌ای در آمریکا همچنان در سطحی بالا باقی مانده و تنها چند درصد نسبت به گذشته کاهش یافته است.

کارشناسان اقتصادی در آمریکا معتقدند که اگر قیمت‌ها برای یک دوره ثابت، بالای ۵ دلار در هر بشکه باقی بماند، تقاضا شروع به کاهش می‌کند و در نهایت ممکن است قیمت بنزین در آمریکا کاهش یابد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا