تولیدات، صادرات و واردات

یکی این بخش ها بخش حمل و نقل بوده که همواره در فروردین ماه دستخوش رشد قیمت می شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکو ایران، روند تورم در اولین ماه 1401 صعودی شده و این افزایش در بخش های مختلف به ثبت رسیده و رکوردهای بالایی را رقم زده است.

یکی این بخش ها بخش حمل و نقل بوده که همواره در فروردین ماه دستخوش رشد قیمت می شده است.

بااین حال بررسی تورم ماهانه ثبت شده در فروردین 1401 دراین گروه نشان می دهد رشد قیمت حمل و نقل در این مقطع در مقایسه با مقاطع مشابه خود در یک دهه اخیر بالاترین سطح را داشته است.

تورم

نوشته های مشابه

رکوردزنی تورم حمل و نقل در فروردین 1401

تورم حمل و نقل در فروردین ماه 1401 برابر با 3.3 درصد در کل کشور و در نقاط شهری و روستایی ثبت شده است. 

زمانی که این شاخص را با فروردین ماه سال های گذشته مقایسه می شود مشاهده می شود این رکورد بیشترین میزان در فروردین ده سال اخیر در مناطق شهری و روستایی و در نتیجه در کل کشور بوده است.

به عبارت دیگر رشد قیمتی که هر ساله در این گروه در ابتدای سال به ثبت می رسید در این مقطع بیشتر بوده که م یتواند ناشی از رشد قیمت سوخت، لوزام یدکی و مجموعه ای دیگر از عوامل باشد.

در کنار رکوردزنی تورم حمل و نقل، رشد قیمت ها در بخش مسکن، آب، برق و گاز و سایر سوخت ها نیز رقم خورده که برایندی مشابه را رقم زده است.

تورم

رکوردزنی تورم مسکن، آب، برق گاز و سایر سوخت ها

تورم این بخش نیز همسو با رشد تورم در گروه حمل و نقل به رکوردی بی سابقه دست پیدا کرده است.

طبق داده های مرکز آمار تورم این گروه برابر با 2 درصد در کل کشور به ثبت رسیده که در نقاط شهری نیز معادل با همین رقم بوده است.

این در حالی است که درنقاط روستایی تورم این گروه برابر با 2.7 درصد درج شده که از شهری 0.7 واحد درصد بالاتر بوده است.

بررسی تورم این گروه نیز در روستا ها و شهر های ایران نشان می دهد تورم ماهانه مسکن، آب، برق و گاز و سایر سوخت ها در کشور به بالاترین میزان خود در مقاطع فروردینی سال های گذشته رسیده که تا پیش از این سابقه نداشته است.

تورم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا